FAQ

Pyania i odpowiedzi

1Powłoka antyrefleksyjna
Głównym zadaniem powłoki antyrefleksyjnej jest eliminowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych (odblasków) powstających na gładkiej i wypolerowanej powierzchni soczewki okularowej.

Korzyści jakie daje powłoka antyrefleksyjna:
- zmniejsza zmęczenie oczu, gdyż oko wykonuje dodatkowy wysiłek przejawiający się zmęczeniem całego organizmu pod koniec dnia,
- poprawia przejrzystość soczewki okularowej (przez soczewkę bez antyrefleksu światło przechodzi tylko w ok. 87%, a przez soczewkę z AR aż do ok. 99%), - znacznie poprawia kontrast (kolory są bardziej nasycone),
- odciąża wzrok przy sztucznym świetle (szczególnie przy oświetleniu jarzeniowym),
- zmniejsza zmęczenie wzroku i redukuje niepotrzebne odblaski (jazda samochodem, praca przy komputerze).
2Okulary przeciwsłoneczne
W dobie XXI wieku tzw. „dziura ozonowa” powiększa ryzyko chorób oczu, dlatego nie zapominajmy o szczególnej ich ochronie.
Okulary przeciwsłoneczne są ochroną naszych oczu przed promieniowaniem UV. Ze względu na szkodliwość działania promieniowania na nasz organizm możemy je podzielić na 3 kategorie:
UV-A- najmniej szkodliwe, ale już jest w stanie niszczyć włókna kolagenowe skóry, długotrwała ekspozycja może powodować choroby oczu, np. zaćmę,
UV-B i UV-C- te rodzaje promieniowania są bardziej szkodliwe, mają związek z powstawaniem nowotworów skóry.
Podczas wyboru okularów pamiętajmy żeby sprawdzić czy oprawki są zaopatrzone w szkła z odpowiednim filtrem UV- zawierającymi ochronę przed promieniowaniem UV-A, UV-B i UV-C.
3Czy okulary powinny mieć antyrefleks?
Okulary powinny mieć antyrefleks – zwiększa on przejrzystość szkieł, likwidując odblaski światła padające na ich powierzchnie. Dzięki temu można zniwelować efekt szybkiego męczenia oczu. Ponadto soczewki z powłoką antyrefleksyjną są odporniejsze na zarysowania, łatwiej się czyszczą i mniej zaparowują. W salonie optycznym personel poinformuje nas o rożnych rodzajach powłok antyrefleksu przeznaczonych do różnych aktywności.
4Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka - czy warto?
Do 18. roku życia absorbujemy około 80% dawki promieniowania UV, na jaką narażone są nasze oczy w ciągu całego życia. A więc ich ochrona w słoneczne dni powinna stać się nawykiem, takim samym jak stosowanie kremów z filtrem UV do ochrony skóry.Wybierając okulary przeciwsłoneczne bądźmy szczególnie ostrożni. Unikajmy przyciemnianych okularów niskiej jakości. Dlaczego? Źrenica, mając przed sobą zaciemnione szkło, automatycznie się rozszerza, by wpuścić więcej światła. Jeśli okulary są niskiej jakości, do oka dociera więcej szkodliwego promieniowania UV. Takie okulary raczej szkodzą niż pomagają. Dlatego pamiętajmy, by zarówno dzieci, jak i dorośli nosili tylko dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, mające odpowiednie właściwości ochronne.
5Czym są szkła z powłoką lustrzaną?
Od wielu lat kolorowe szkła okularowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów . Firmy produkujące szkła optyczne prześcigają się w produkcji najciekawszych barwień .
Najbardziej pożądane wciąż nie wychodzące z mody, zapewniające niezrównaną jakość widzenia są szkła z różnokolorowymi powłokami lustrzanymi. Czym charakteryzują się tego typu soczewki okularowe?
Tylna powierzchnia szkieł lustrzanych zabarwiona jest na barwy fizjologiczne, przyjazne dla ludzkiego oka w odcieniach szarości, brązu oraz zieleni. Przednią powierzchnię soczewki pokrywa napawana powłoka lustrzana w najrozmaitszych kolorach. Jeśli chcemy zapewnić oczom pełen komfort warto byłoby dołączyć antyrefleks oraz polaryzację by mieć najwłaściwszą ochronę przed odblaskami oraz wygaszenie nieporządanych odbić. Niezmiernie ciekawą propozycję wzorów lustrzanych zaproponowała klientom firma Essilor. Koniecznie zapytaj o nie swojego optyka.
6Dla kogo dobrym rozwiązaniem są okulary relaksacyjne?
Życie w czasach cyfryzacji jest bardzo wymagające dla naszego układu wzrokowego. Stałe wpatrywanie się w monitor komputera czy telefon nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu naszych oczu. Coraz częściej odczuwamy napięcia mięśniowe w okolicach czoła, bóle, pieczenie oraz łzawienie oczu. Często nie zdajemy sobie sprawy z przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy możemy coś z tym zrobić? Doskonałą propozycją odciążającą mięśnie naszych oczu przy urządzeniach cyfrowych mogą okazać się soczewki relaksacyjne.
Na czym polega fenomen tego typu szkieł i kto może być ich użytkownikiem? To produkt przeznaczony dla młodych osób w wieku od 20 – 45 lat. Okulary ze szkłami relaksacyjnymi przywracają równowagę systemu akomodacyjnego oraz obniżają zmęczenie wzroku. Wysiłek podczas patrzenia z bliska jest mniejszy niż w standardowych szkłach dzięki niewielkiej zmianie mocy dostosowanej do naszego wieku. Polecane są osobom aktywnym, uprawiającym sport, pracującym przy komputerze, do prowadzenia samochodu. Zapytajmy o nie naszego optyka jeśli odczuwamy podobne objawy. ris eu massa orci.
7Co to są szkła dwuogniskowe?
Szkła dwuogniskowe to świetnie rozwiązanie dla osób potrzebujących korekcji do dali i bliży w jednych okularach. Konstrukcja tego typu szkieł jest dość prosta. Górna część soczewki odpowiada za widzenia dali, dolna część zawiera zintegrowaną na zasadzie polimeryzacji soczewkę z mocami do bliży. Ze względu na różne potrzeby klienta dolna część może przybierać różną wielkość i kształt klejonej soczewki od półokrągłych, prostokątnych po łukowate . W tego typu szkłach widzenie obszaru pośredniego jest zamglone. Dlatego też z dwuogniskowych soczewek okularowych nie skorzystają osoby ,które dużo czasu spędzają w odległościach pośrednich (praca przy monitorze komputera, obsługa faxu itp.) Niezaprzeczalnie szkła dwuogniskowe są alternatywnym rozwiązaniem dla klientów mających problemy z zaakceptowaniem szkieł progresywnych. Większość użytkowników adoptuje się od momentu przymiarki okularów w salonie optycznym.

Nie bójmy się zatem takich rozwiązań nic nie ryzykujemy optyk daje nam poczucie bezpieczeństwa gwarantując dwie pary okularów w zamian, czy nie jest to warte przemyślenia?
8Jak wybrać okulary do pracy przy monitorze komputera?
Dzisiejszy świat dyktuje nowe kierunki technologiczne a za tym potrzeby współczesnego człowieka. Zasadniczym powodem, który wygenerował skomputeryzowany świat jest powstanie powłok antyrefleksyjnych. Ich właściwości wspomagają funkcjonowanie układu wzrokowego przy komputerze i nie tylko. Niezmiernie ważną funkcją antyrefleksu jest wygaszanie odblasków wspomagającą nasz odbiór rzeczywistości. Niedawno wprowadzono antyrefleks spełniający nową dotychczas nieznaną funkcję. Charakteryzuje go powłoka o niebiesko-fioletowym odbiciu szczątkowym o wstępnym amberowym lekko żółtawym zabarwieniu. Gwarantuje najwyższą ochronę wzroku przed monitorem komputera oraz przy sztucznym oświetleniu ledowym blokując szkodliwe światło niebiesko-fioletowe. Ponadto przepuszcza zdrowe światło niebiesko-turkusowe, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się oczu. Zapewnia doskonałą ochronę przed odbiciami, zarysowaniami.
9Czym są okulary fotochromowe?
Okulary fotochromowe oferują najwygodniejsze rozwiązanie dla osób z wadą wzroku. Gwarantują komfort każdego dnia w codziennym funkcjonowaniu osobom noszącym okulary i nie tylko. Szkła fotochromowe dzięki zaawansowanej technologii proponują doskonałe widzenie podczas pracy w pomieszczeniach jaki i na zewnątrz pomieszczeń.
Okulary fotochromowe w słoneczne dni bardzo szybko zmieniają barwę na wybrany przez użytkownika kolor (brązowy, szary, szaro-zielony). Szkła przyciemniają się do atrakcyjnego poziomu, jakim charakteryzują się szkła przeciwsłoneczne kategorii transmisji świetlnej 3, szybciej niż kiedykolwiek wcześniej (aż o 45% ciemniejsze po 90 sekundach w porównaniu z poprzednią generacją soczewek fotochromowych). Rozjaśniają się również bardzo szybko ( do 23% jaśniejsze po 1 minucie w porównaniu z wcześniejszą generacją fotochromów). Mimo szybkiego przejścia z jasnego zabarwienia do ciemnego zostaje zachowana pełna ochrona przed promieniowaniem UV.

Reasumując okulary fotochromowe zapewniają klientom najwyższy komfort i wygodę oraz najlepszą ochronę.
10Czym wyróżniają się dobre okulary dla kierowców?
Prowadzenie auta wymaga od nas uwagi i radzenia sobie z nie spodziewanymi sytuacjami. Kierowca musi być przygotowany na różne warunki atmosferyczne. Bardzo słoneczna pogoda utrudnia prowadzenie samochodu poprzez oślepiające odblaski czy to nawierzchnia bądź od karoseria innych aut. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest antyrefleks, który wygasi odbite od mokrej nawierzchni odblaski i przyniesie ulgę naszym oczom.
Przy bardzo mocnym nasłonecznieniu niezastąpione będą okulary z polaryzacją , które nie tylko wygaszą odblaski ale i powyższą kontrast widzenia. Dość sprytnym rozwiązaniem są soczewki fotochromowe firmy Transitions Optical o nazwie Xtractive. Ich właściwości powolnego przyciemniania obrazu i wygaszaniu odblasków dzięki wewnętrznej powłoce antyrefleksyjnej spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników okularów przeciwsłonecznych. Ciekawą propozycją są soczewki z fotochromem i z polaryzacją , jest to rozwiązanie dla kierowców, którym nie wystarcza przyciemnienie do 50% w fotochromie typu Xtractive. Te soczewki okularowe noszą nazwę Drivewear. W pochmurne dni zaciemnienie tych soczewek nie przekracza 30% co ułatwia jazdę oraz rozjaśnia obraz dzięki żółto-zielonemu zabarwieniu soczewek. Przy ostrym słońcu zapewniają doskonałą ochronę przed odblaskami.
Dla kierowców podróżujących nocą niezastąpione mogą okazać się okulary z powłoką Blue Blocker. Jej zaletą jest mocne rozjaśnienie obrazu i znaczna poprawa widoczności podczas mgły, deszczu, jazdy o świcie czy zmroku. Zwiększa to kontrast postrzegania kolorów oraz powoduje rozjaśnienie obrazu.
11Jak wybrać najlepsze okulary do czytania?
W życiu każdego użytkownika okularów przychodzi taki moment, że jedna para okularów korekcyjnych już nie wystarcza. Aby móc w pełnym komforcie czytać drukowany tekst, korzystać z komputera i realizować swoje pasje i hobby konieczne są specjalne okulary do czytania.
Jakie szkła wybierać aby zapewnić sobie najlepszy komfort. Wszystko zależy od tego jakie czynności chcemy w nich wykonywać. Jeśli zależy Nam tylko na czytaniu polecamy zwykle szkła jedno-ogniskowe, warto jednak zadbać o jak najlepszy antyrefleks, który podwyższy nam jakość obrazu, kontrast i ułatwi czyszczenie. Produktem wartym polecenia jest na przykład rodzina Crizal firmy Essilor.
Jeśli chcemy w okularach nie tylko czytać, ale także pracować przy monitorze komputera warto sięgnąć po bardziej specjalistyczne rozwiązania. Takim rozwiązaniem były by soczewki przeznaczone do pracy biurowej o zmiennej ogniskowej, co oznacza że mają inną moc optyczną na górze soczewki a inną na dole. Przykładem takiej soczewki może być na przykład Varilux Digitime firmy Essilor. Występuje on w 3 wersjach tak aby zapewnić komfort przy korzystaniu z różnych urządzeń elektronicznych: smartfonów, komputera stacjonarnego a także monitorach o dużej przekątnej ekranu.
12Dlaczego warto mieć okulary barwione z korekcją?
Wiosna w końcu nadeszła, a z nią coraz cieplejsze a przede wszystkim słoneczniejsze dni. Pomimo tego że kochamy słońce, czasami zbytnia ekspozycja na jego działanie może się dla nas okazać szkodliwa. Warto więc zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV, przy tym nie tracąc nic z komfortu przejrzystego widzenia ani dobrego i modnego wyglądu.
Okulary przeciwsłoneczne z korekcją są doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby.
Nie każdy jednak wie, że można nosić okulary w najbardziej wyszukanych kolorach w dodatku z przepisaną przez specjalistę korekcją.
Najpowszechniej stosuje się kolory brązowe, szare i szaro-zielone. To baza soczewki barwionej.
Kolory te zapewniają najlepszą ochronę przed słońcem. Oprócz pełnego barwienia w wymienionych wcześniej kolorach możliwe jest zabarwienie soczewki w sposób gradalny. Oznacza to, że soczewka będzie miała ciemniejszą barwę na górze, jaśniejszą na dole. Można też zabarwić ją dwiema różnymi odcieniami – różnym na górze i na dole. Dzięki temu noszone przez nas okulary korekcyjne wydają się być wizualnie lżejsze.
Bardzo popularnym dodatkiem do standardowych szkieł przeciwsłonecznych jest też powłoka lustrzana dostępna w wielu kolorach, takich jak na przykład: niebieski, pomarańczowy, srebrny, złoty, zielony, fioletowy, fuksja, złotoróżowy, liliowy, turkusowy, czerwony, brązowy, miedziany.
W połączeniu z odpowiednią oprawą powłoka lustrzana tworzy bardzo oryginalny dodatek do stroju. Istotną sprawą jest zastosowany w szkłach barwionych kolor soczewki. Nie powinien on zakłócać naturalnego odbioru barw. Najlepiej więc stosować pod powłokę lustrzaną kolory bazowe – czyli brąz, szary, zielony.
Wszystkie wymienione wyżej rozwiązania można także zastosować w oprawie panoramicznej, czyli mocno zakrzywionej. Najczęściej mocno zakrzywiona oprawa występuje w oprawie sportowej, przeznaczonej, np. do jazdy na rowerze.
Ważnym parametrem w przypadku szkieł barwionych jest ich zdolność do wygaszania szkodliwego dla oczu promieniowania ultrafioletowego (UV). Wybierając barwione soczewki z korekcją mamy pewność, że zapewniajmy sobie najwyższy poziom ochrony wzroku. Jest to o tyle ważne, że jeśli soczewki barwione nie wygaszają w wystarczającym stopniu niewidocznego promieniowania UV, to okulary słoneczne w których je zastosowano mogą być niebezpieczne dla naszych oczu.
Gdy używamy okularów przeciwsłonecznych do naszego oka wpada mniejsza ilość światła, źrenica ulega rozszerzeniu, a w ten sposób na soczewkę oka pada i do siatkówki dociera większa ilość promieniowania UV. W tej sytuacji jeśli stosujemy okulary bez właściwej ochrony, w dalszej perspektywie może stać się to przyczyną poważnych chorób oczu.
W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów soczewek okularowych zapewniających najwyższą jakość widzenia, pełną ochronę przed promieniowaniem UV, a przy tym modny wygląd w warunkach dużego nasłonecznienia.
Zadzwoń do nas aby wybrać najlepszy produkt do Twoich potrzeb.
13Okulary do komputera, biurowe- jakie wybrać?
Coraz więcej osób skarży się na zmęczenie wzroku związane z długotrwałą pracą przez monitorem komputera. Dziennie wśród osób pracujących w biurach jedna na dwie spędza więcej niż trzy godziny przed rożnymi ekranami. Długotrwałe nieprzerwane korzystanie z komputerów może powodować niekorzystne zmiany takie jak:
- bóle głowy,
- zaburzenia koncentracji,
- zmęczenie oczu


Dlatego doskonałym rozwiązaniem zapewnianym większy komfort jego użytkownikom stały się soczewki do prac biurowych. Okulary do pomieszczeń zastały specjalnie zaprojektowane, aby łatwiej i bardziej komfortowo przenosić wzrok w odległościach bliskich i pośrednich. Strefa pośrednia jest znacznie szersza niż w soczewkach progresywnych i zapewnia ostre widzenie na odległość od 80cm do 4m. Soczewki te sprawdzają się u osób wykonujących zawody specjalistyczne gdzie bardzo ważne jest doskonałe i kontrastowe widzenie w odległościach bliskich i pośrednich oraz szerokie pole widzenia.
Porady dotyczące czytania w odległości bliskiej: czytany tekst należy ustawić w wygodnej pozycji patrząc na dolna cześć soczewek należy wyszukać punkt zapewniający największa ostrość widzenia bliży.
Porady dotyczące obszaru pośredniego: aby skorzystać z komputera albo dalszej odległości patrzymy górną częścią soczewek.
14Co to jest polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych i co daje?
W dobie XXI wieku tzw. „dziura ozonowa” powiększa ryzyko chorób oczu, dlatego nie zapominajmy o szczególnej ich ochronie. Okulary przeciwsłoneczne są zabezpieczeniem naszych oczu przed promieniowaniem UV. Ze względu na szkodliwość działania promieniowania na nasz organizm możemy je podzielić na 3 kategorie:
- UV-A- najmniej szkodliwe, ale już jest w stanie niszczyć włókna kolagenowe skóry, długotrwała ekspozycja może powodować choroby oczu, np. zaćmę,
- UV-B i UV-C- te rodzaje promieniowania są bardziej szkodliwe, mają związek z powstawaniem nowotworów skóry.
Podczas wyboru okularów pamiętajmy żeby sprawdzić czy oprawki są zaopatrzone w szkła z odpowiednim filtrem UV- zawierającymi ochronę przed promieniowaniem UV-A, UV-B i UV-C.
Dodatkowe właściwości wspomagające nasze widzenie tworzą filtry polaryzacyjne, które ograniczają ilość wpadającego światła do oczu. Wygaszają one spolaryzowane promieniowanie odbite od przedmiotów (szosy, wody, śniegu), którego płaszczyzna polaryzacji jest prostopadła do płaszczyzny polaryzacji filtrów zastosowanych okularach. Stosowanie tego typu szkieł zaleca się w szczególności kierowcom, wędkarzom, narciarzom, osobom wrażliwym na światło, osobom szukającym okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości. Zalety polaryzacji :
- wygasza odblaski
- poprawia kontrast
- wzmacnia widzenie kolorów
- podwyższa komfort widzenia
- odcina promieniowanie UV-A i UV-B
- podnosi odporność na zarysowania
- redukuje blask słoneczny


Galeria Widzenia poleca nową generację soczewek polaryzacyjnych XPERIO firmy Essilor. Soczewki polaryzacyjne Xperio i Xperio Colors występują w konstrukcji jednoogniskowej oraz progresywnej Varilux, oraz występują w trzech dotychczasowych barwieniach jednokolorowych ( szary, brązowy, szaro-zielony),natomiast soczewki Xperio Colors są dostępne w 6 barwieniach gradualnych oraz 3 nowych barwieniach jednokolorowych ( niebiesko-purpurowy, fioletowy, błękitny).
15Co to jest antyrefleks w okularach? Dla kogo okulary z antyrefleksem?
Powłoki antyrefleksyjne na przestrzeni ostatnich lat zyskują coraz większe zainteresowanie wśród osób ceniących sobie komfort widzenia, walory użytkowe i estetyczne szkieł. Nanosząc na powierzchnie soczewki okularowej warstwowo odpowiednie materiały o grubościach rzędu ułamka mikrometra eliminuje się uciążliwe dla oczu refleksy świetlne zwane również odblaskami lub odbiciami, które wyraźnie zmniejszają komfort widzenia.
Refleksy świetlne:
- wyraźnie zmniejszają przejrzystość soczewki okularowej o co najmniej 8-15 procent.
- wyraźnie obniżają kontrast widzenia
- powodują powstanie obrazów pozornych, które powodują zmęczenie naszego wzroku np. praca przy sztucznym oświetleniu, czy monitorze komputera
- mogą spowodować niebezpieczne sytuacje np. podczas jazdy samochodem (odbicia od mokrej nawierzchni oraz oślepiających świateł aut jadących z naprzeciwka)
- wyraźnie obniżają estetykę okularów uwydatniając zamontowaną soczewkę okularową i eksponują refleksy świetlne na powierzchni soczewki naszego rozmówcy

Powłoka antyrefleksyjna sprawdza się na soczewkach organicznych potocznie zwanych szkłami plastikowymi ze względu na to, iż tworzywa sztuczne są materiałem miękkim i bardzo szybko ulegają zarysowaniu. Powłoki antyrefleksyjne mogą być nanoszone na wszystkie rodzaje soczewek ,jednak ich użycie w przypadku materiałów o wyższym współczynniku załamania światła jest nieodzowne.

Powłoki antyrefleksyjne pełnią trojaką rolę:
- eliminują straty światła przy przejściu przez soczewkę,
- eliminują powstawanie obrazów tworzonych przez promienie padające na soczewkę od tyłu,
- poprawiają estetykę okularów (oczy są lepiej widoczne),
Istnieje szeroka gama odbić szczątkowych antyrefleksu (od koloru złotego po różowy), dzięki temu możemy stwierdzić jego obecność poza jednym wyjątkiem, przejrzystym antyrefleksem Mystic firmy JZO. W przypadku niewidocznego antyrefleksu należy wykonać test przejrzystości obserwowanego przedmiotu. W dobie XXI wieku szczególny nacisk kładziemy na zdrowie. Dlatego ze względu na starzejący się wzrok osób po 45 roku życia oraz nie do końca rozwinięte oczy dzieci poniżej 10 roku życia szczególnie polecany jest antyrefleks odcinający szkodliwe działanie promieniowania niebiesko-fioletowego. Ten antyrefleks ma charakterystyczne odbicie szczątkowe w kolorze fioletowo-różowym. Nie sposób go pomylić z żadnym innym antyrefleksem. Godnym polecenia jest antyrefleks firmy Essilor Crizal Prevencia.

Na jakie niebezpieczeństwa narażony jest wzrok wystawiony na ekspozycję promieniowania niebiesko – fioletowego?
- powoduje zwiększenie ryzyka uszkodzenia siatkówki oka,
- powoduje szybsze starzenie się wzroku,
- podczas długiej pracy przy komputerze zwiększa zmęczenie oczu,
Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw dotyczące antyrefleksu jesteśmy zdania, iż powłoka antyrefleksyjna przynosi korzyści zdrowotne każdemu użytkownikowi tego rozwiązanie optycznego.
16Jak działają soczewki progresywne?
Okulary progresywne zostały stworzone przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii z zakresu optyki, zrewolucjonizowały rynek soczewek progresywnych i życie osób po czterdziestym roku życia.

Pogarszający się wzrok uniemożliwia wykonywanie wielu czynności takich jak: praca przy komputerze lub czytanie. Często prowadzi to do nieprawidłowej postawy ciała ponieważ staramy się siadać bliżej ekranu bądź oddalamy czytany tekst od oczu. W następstwie pojawiają się bóle szyi, głowy oraz ogólne zmniejszenie wydajności pracy. Życie w zawrotnym tempie wymaga od nas coraz więcej. Dlatego noszenie właściwych okularów, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości naszego wzroku, wydaję się być najlepszym rozwiązaniem. Potrzeba ustawicznego zmieniania okularów z tych do dali na te do czytania nie jest optymalnym rozwiązaniem, dlatego Galeria Widzenia szczególnie poleca okulary progresywne, będące najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w dziedzinie okularów. Dzięki temu, że soczewki progresywne podsiadają kilka obszarów korekcyjnych umożliwiają komfortowe widzenie: dali, odległości pośredniej i bliży. Istnieje wiele opinii na temat okularów progresywnych. Jedną z nich jest przekonanie iż bardzo trudno jest się przyzwyczaić do takich okularów, gdyż mogą one powodować bóle głowy. Nie jest to prawdą . Możemy się zgodzić , iż przyzwyczajenie się do nowych okularów progresywnych może zająć trochę czasu, od kilku godzin do kilku dni. Ale dzisiejsza statystyka dowodzi, że 86% użytkowników soczewek progresywnych twierdzi, że są w pełni zadowoleni ze swojego wyboru, nie zgłasza żadnych skarg i czują się usatysfakcjonowani już po kilku dniach użytkowania okularów. Aby zminimalizować okres adaptacji do okularów progresywnych należy zastosować najprostszą z możliwych metod - nosić je jak najczęściej. Najważniejsze aby zacząć już od pierwszych dni i nie wracać do poprzednich okularów.

Początkowe generacje soczewek progresywnych nie zapewniły komfortowego widzenia, a przenoszenie wzroku między przedmiotami znajdującymi się daleko, a położonymi blisko nie było idealne. Jednakże postęp techniczny i technologiczny dostarczył narzędzi dzięki którym możliwe jest zaprojektowanie soczewek progresywnych zapewniających komfortowe widzenie, nie wymagających żadnych ustępstw. Najlepszym przykładem są soczewki progresywne spersonalizowane. Zostały one stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach i preferencjach użytkownika. Idealnie dopasowane tak jak garnitur szyty na miarę. Aby uzyskać najwyższy stopień zadowolenia Naszych klientów wykonujemy na najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeniach w pełni spersonalizowane pomiary gwarantujące niezwykle ostre i naturalne widzenie w każdej sytuacji.

W okularach progresywnych wyróżniamy trzy strefy: dal, odległość pośrednią i bliż. W obszarze dali który znajduje się w górnej części soczewki widzenie jest niezwykle komfortowe. Obszar pośredni jest to środkowa część soczewki. Szerokość tego obszaru zależy od wybranej konstrukcji soczewek i jest relatywnie najwęższą częścią okularów progresywnych. Obszar bliży umieszczony jest w dolnej części soczewek, która gwarantuje komfortowe i szerokie pole widzenia. W okularach progresywnych znajdują się również strefy peryferyjne. Są to obszary znajdujące się na brzegach soczewek przez które wyraźne widzenie jest nie możliwe.

Wnioskując w okularach progresywnych widzimy świetnie w strefie dali i bliży , a w strefie pośredniej obraz nie jest zbyt szeroki. Niektórzy użytkownicy okularów progresywnych ze względu na zbyt wąski obszar pośredni decydują się na wyspecjalizowane soczewki okularowe przygotowane do pracy w pomieszczeniach. Są to soczewki do pracy biurowej – do pracy w bliży i odległościach pośrednich. Zapewniają one dużo szersze pole widzenia w odległości pośredniej obejmujące w zależności od wersji dystans od 80cm do 4 metrów. Soczewki te świetnie sprawdzą się u osób wykonujących zawody np. ( chirurdzy, architekci).

W Salonie Galerii Widzenia tworzymy współpracując z naszymi klientami idealnie dopasowane okulary zwracając uwagę na ich potrzeby i preferencje. Dzięki temu perfekcyjnie dopasowane okulary są wizytówką naszego Salonu.