1 » Reklamacja, zwroty i wymiany 2

Bestsellery

Reklamacja, zwroty i wymiany

 

WYMIANA

Każde oprawy optyczne (zakupione bez szkieł korekcyjnych) lub okulary przeciwsłoneczne oferowane w sklepie internetowym można wymienić w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Klient wymieniający towar zobowiązany do podpisania i odesłania faktury korygującej. 

Szczegóły dotyczące zwrotu i wymiany znajdują się w Regulaminie.

Jak wymienić produkt?

 1. Wydrukuj i wypełnij formularz wymianytutaj
 2. Zapakuj produkty wraz z dokładnie wypełnionym formularzem i dowodem zakupu.
 3. Wyślij wymieniane produkty na adres:

Galeria Widzenia

ul.Magiczna 4

03-289 Warszawa


Z dopiskiem "Wymiana"

 1. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.

Bardzo ważne!

 1. Nie zapomnij dołączyć dowodu zakupu w postaci faktury VAT lub paragonu, które były dołączone do otrzymanego przez Ciebie zamówienia.
 2. Pamiętaj, że zwracany towar nie może być używany.
 3. Po otrzymaniu przez nas Twojej przesyłki skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia rozliczenia oraz dostępności towaru. Jeżeli produkt, który zakupiłeś jest tańszy niż produkt, na który chcesz dokonać wymiany poprosimy Cię o dopłatę różnicy.
 4. Jeżeli wybrany przez Ciebie produkt jest tańszy niż produkt uprzednio zakupiony, różnicę zwrócimy w przeciągu 14 dni od daty przyjęcia towaru. .
 5. Jeżeli produkt jest dostępny w naszym magazynie po dokonaniu rozliczenia (otrzymaniu Twojej wpłaty) wyślemy go w ciągu 24h. Datę wysyłki produktu na zamówienie potwierdzimy mailem.
 6. Koszty odesłania produktu do sklepu pokrywa Klient, także ten który jest konsumentem. zagranicznych  koszty związane z odesłaniem i nową przesyłką pokrywa klient, także ten, który jest konsumentem.
 7. Jeżeli Klient wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż zwykły sposób dostawy towaru, Sprzedawca nie jest zobowiązana do zwrotu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów, przekraczających bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. +48 537 071 111 lub e-mail: sklep@galeriawidzenia.com

 

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

 

REKLAMACJA

Każdy produkt zakupiony w Sklepie galeriawidzenia.com objęty jest gwarancją. W tym okresie Klientowi przysługuje prawo do reklamacji towaru. Gwarancją objęte są tylko usterki wynikające z ewentualnych wad ukrytych produktów. Uszkodzenia związane z niewłaściwym użytkowaniem towaru nie podlegają gwarancji. Informacje dotyczące gwarancji i okresu gwarancyjnego podana jest w opisie produktu.

Jak dokonać reklamacji?

 1. Wydrukuj i wypełnij formularz reklamacji dostępny tutaj
 1. Zapakuj produkty wraz z dokładnie wypełnionym formularzem i dowodem zakupu.
 1. Wyślij produkty na adres:

Galeria Widzenia

ul.Magiczna 4

03-289 Warszawa


Z dopiskiem "Reklamacja"

Bardzo ważne!

 1. Nie zapomnij dołączyć dowodu zakupu w postaci faktury VAT lub paragonu, które były dołączone do otrzymanego przez Ciebie zamówienia.
 2. W ciągu 14 dni od daty otrzymania skontaktujemy się z Tobą, w przypadku uznania reklamacji - w celu ustalenia formy reklamacji, możliwe są: naprawa, zwrot pieniędzy lub wymiana na nowy produkt.  
 3. Forma zwrotu wpłaty będzie taka sama jak forma dokonanej płatności. W przypadku jeśli zamówienie zostało zrealizowane za pobraniem, środki zwrócimy na konto, którego numer został podany w formularzu.
 4. Wymiana produktu - w przypadku gdy reklamowany model nie jest już dostępny w naszym butiku klient może wybrać inny produkt. Skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia rozliczenia oraz dostępności towaru.
 5. Jeżeli produkt który reklamujesz jest tańszy niż produkt na który chcesz dokonać wymiany, poprosimy Cię o wpłatę różnicy. Jeżeli wybrany przez Ciebie produkt jest tańszy niż uprzednio zakupiony, różnicę zwrócimy w ciągu 14 dni od daty pozytywnego rozpatrzenia reklamacji. Forma zwrotu środków będzie taka sama jak forma dokonanej płatności. W przypadku jeśli zamówienie zostało zrealizowane za pobraniem, środki zwrócimy na konto, którego numer został podany w formularzu.
 6. Jeżeli produkt jest dostępny w naszym magazynie po dokonaniu rozliczenia (otrzymaniu Twojej wpłaty) wyślemy go w ciągu 24h. Wysyłkę produktu na zamówienie potwierdzimy mailem.
 7. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego przez Klienta zwrócimy natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. +48 537 071 111 lub e-mail: sklep@galeriawidzenia.com

 

ZWROT

Wszystkie oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne mogą Państwo zwrócić w ciągu 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie na adres pocztowy lub elektroniczny Sklepu oświadczenia przed jego upływem:

- adres elektroniczny: sklep@galeriawidzenia.com

- adres pocztowy : Galeria Widzenia , Magiczna 4 , 03-289 Warszawa

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Formularz dostępny tutaj

Produkty wraz z dokładnie wypełnionym oświadczeniem i dowodem zakupu prosimy wysyłać na adres:

Galeria Widzenia

ul.Magiczna 4

03-289 Warszawa


Z dopiskiem "Zwrot"

Ważne!

 1. Nie zapomnij dołączyć dowodu zakupu w postaci faktury VAT lub paragonu albo ich kserokopii.
 2. Pamiętaj, że zwracany towar nie może być używany.
 3. Zwrotu wpłaty dokonamy w ciągu 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Forma zwrotu będzie taka sama jak forma dokonanej płatności. W przypadku jeśli zamówienie zostało zrealizowane za pobraniem, środki zwrócimy na konto którego numer został podany w formularzu.
 4. Klient w związku ze skorzystaniem z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej na odległość ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru do Sklepu.
 5. Jeżeli Klient wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż zwykły sposób dostawy towaru, Sprzedawca nie jest zobowiązana do zwrotu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów, przekraczających bezpośrednie koszty zwrotu towaru.
 6. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje m.in. w odniesieniu do umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz:

- Nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Przykładem takich rzeczy mogą być produkty wykonane na indywidualne zamówienie, produkty spersonalizowane (np szkła korekcyjne).

- Dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu (np. soczewki lub płyny)

– Która po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostaje nierozłącznie połączona z innymi rzeczami

 


Przejdź do strony głównej