1 » Aktualności2

Bestsellery

Opinie o produktach

AktualnościCzym są szkła z powłoką lustrzaną ?

Od wielu lat kolorowe szkła okularowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów . Firmy produkujące szkła optyczne prześcigają się w produkcji najciekawszych  barwień .

     Najbardziej pożądane wciąż nie  wychodzące z mody, zapewniające niezrównaną jakość widzenia  są szkła z różnokolorowymi powłokami lustrzanymi. Czym charakteryzują się tego typu soczewki okularowe?

       Tylna  powierzchnia szkieł lustrzanych zabarwiona jest na barwy fizjologiczne, przyjazne dla ludzkiego oka  w odcieniach  szarości, brązu oraz zieleni. Przednią powierzchnię soczewki pokrywa napawana powłoka lustrzana w najrozmaitszych kolorach. Jeśli chcemy zapewnić  oczom pełen komfort warto byłoby dołączyć antyrefleks oraz polaryzację by mieć najwłaściwszą ochronę przed odblaskami oraz wygaszenie nieporządanych odbić. Niezmiernie ciekawą propozycję wzorów lustrzanych zaproponowała klientom  firma Essilor. Koniecznie zapytaj o nie swojego optyka.

Przeczytaj całość

Dla kogo dobrym rozwiązaniem są okulary relaksacyjne ?

Życie w czasach cyfryzacji jest bardzo wymagające dla naszego układu wzrokowego. Stałe wpatrywanie się w monitor komputera czy telefon nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu naszych oczu. Coraz częściej odczuwamy napięcia mięśniowe w okolicach czoła, bóle, pieczenie oraz łzawienie oczu. Często nie zdajemy sobie sprawy z przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy możemy coś z tym zrobić? Doskonałą propozycją odciążającą mięśnie naszych oczu przy urządzeniach cyfrowych mogą okazać się soczewki relaksacyjne.

Na czym polega fenomen tego typu szkieł i kto może być ich użytkownikiem? To produkt przeznaczony dla młodych osób w wieku od 20 – 45 lat. Okulary ze szkłami relaksacyjnymi przywracają równowagę systemu akomodacyjnego oraz obniżają zmęczenie wzroku. Wysiłek podczas patrzenia z bliska jest mniejszy niż w standardowych szkłach dzięki niewielkiej zmianie mocy dostosowanej do naszego wieku. Polecane są osobom aktywnym, uprawiającym sport, pracującym przy komputerze, do prowadzenia samochodu. Zapytajmy o nie naszego optyka jeśli odczuwamy podobne objawy.

Przeczytaj całość

Co to są szkła dwuogniskowe ?

Szkła dwuogniskowe to świetnie rozwiązanie dla osób potrzebujących korekcji do dali i bliży w jednych okularach. Konstrukcja tego typu szkieł jest dość prosta. Górna część soczewki  odpowiada za widzenia dali, dolna część zawiera zintegrowaną na zasadzie polimeryzacji soczewkę z mocami do bliży. Ze względu na różne potrzeby klienta dolna część może przybierać różną wielkość i kształt klejonej soczewki od półokrągłych, prostokątnych po łukowate . W tego typu szkłach widzenie obszaru pośredniego jest zamglone. Dlatego też z dwuogniskowych soczewek okularowych  nie skorzystają osoby ,które dużo czasu spędzają w odległościach pośrednich (praca przy monitorze komputera, obsługa faxu itp.) Niezaprzeczalnie szkła dwuogniskowe są alternatywnym rozwiązaniem dla klientów mających problemy z zaakceptowaniem szkieł progresywnych. Większość użytkowników adoptuje się od momentu przymiarki okularów w salonie optycznym.

    Nie bójmy się zatem takich rozwiązań nic nie ryzykujemy optyk daje nam poczucie bezpieczeństwa gwarantując dwie pary okularów w zamian, czy nie jest to warte przemyślenia?

Przeczytaj całość

Jak wybrać okulary do pracy przy monitorze komputera ?

Dzisiejszy świat dyktuje nowe kierunki technologiczne a za tym potrzeby współczesnego człowieka. Zasadniczym powodem, który wygenerował skomputeryzowany świat jest powstanie powłok antyrefleksyjnych. Ich właściwości wspomagają funkcjonowanie układu wzrokowego przy komputerze i nie tylko. Niezmiernie ważną funkcją  antyrefleksu jest wygaszanie odblasków wspomagającą nasz odbiór rzeczywistości.  Niedawno wprowadzono antyrefleks spełniający nową dotychczas nieznaną funkcję. Charakteryzuje go powłoka o niebiesko-fioletowym odbiciu szczątkowym o wstępnym amberowym lekko żółtawym zabarwieniu. Gwarantuje najwyższą ochronę wzroku przed monitorem komputera oraz przy sztucznym oświetleniu ledowym blokując szkodliwe światło niebiesko-fioletowe. Ponadto przepuszcza zdrowe światło niebiesko-turkusowe, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się oczu. Zapewnia doskonałą ochronę przed odbiciami, zarysowaniami.
Przeczytaj całość

Czym są okulary fotochromowe ?

Okulary fotochromowe oferują najwygodniejsze rozwiązanie dla osób z wadą wzroku. Gwarantują komfort każdego dnia w codziennym funkcjonowaniu osobom noszącym okulary i nie tylko. Szkła fotochromowe dzięki  zaawansowanej technologii proponują doskonałe widzenie podczas  pracy w pomieszczeniach jaki  i na zewnątrz pomieszczeń.
    Okulary fotochromowe w słoneczne dni bardzo szybko zmieniają barwę na wybrany przez użytkownika kolor (brązowy, szary, szaro-zielony). Szkła przyciemniają się do atrakcyjnego poziomu, jakim charakteryzują się szkła przeciwsłoneczne  kategorii transmisji świetlnej 3, szybciej niż kiedykolwiek wcześniej  (aż o 45% ciemniejsze po 90 sekundach w porównaniu z poprzednią  generacją soczewek fotochromowych). Rozjaśniają  się  również bardzo  szybko ( do 23% jaśniejsze po 1 minucie w porównaniu  z  wcześniejszą generacją fotochromów). Mimo szybkiego przejścia z jasnego zabarwienia do ciemnego zostaje zachowana pełna ochrona przed promieniowaniem UV.

    Reasumując okulary fotochromowe  zapewniają klientom najwyższy komfort i wygodę oraz najlepszą ochronę.
Przeczytaj całość

Czym wyróżniają się dobre okulary dla kierowców ?

Prowadzenie auta wymaga od nas uwagi i radzenia sobie z nie spodziewanymi sytuacjami. Kierowca musi być przygotowany na różne warunki atmosferyczne. Bardzo słoneczna pogoda utrudnia prowadzenie samochodu poprzez oślepiające odblaski czy to nawierzchnia bądź od karoseria innych aut.Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest antyrefleks, który wygasi odbite od mokrej nawierzchni odblaski i przyniesie ulgę naszym oczom.
Przy bardzo mocnym nasłonecznieniu niezastąpione będą okulary z polaryzacją , które nie tylko wygaszą odblaski ale i powyższą kontrast widzenia.
Dość sprytnym rozwiązaniem są soczewki fotochromowe firmy Transitions Optical o nazwie Xtractive. Ich właściwości powolnego przyciemniania obrazu i wygaszaniu odblasków dzięki wewnętrznej powłoce antyrefleksyjnej spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników okularów przeciwsłonecznych. Ciekawą propozycją są soczewki z fotochromem i z polaryzacją , jest to rozwiązanie dla kierowców, którym nie wystarcza przyciemnienie do 50% w fotochromie typu Xtractive. Te soczewki okularowe noszą nazwę Drivewear. W pochmurne dni zaciemnienie tych soczewek nie przekracza 30% co ułatwia jazdę oraz rozjaśnia obraz dzięki żółto-zielonemu zabarwieniu soczewek. Przy ostrym słońcu zapewniają doskonałą ochronę przed odblaskami.
Dla kierowców podróżujących nocą niezastąpione mogą okazać się okulary z powłoką Blue Blocker. Jej zaletą jest mocne rozjaśnienie obrazu i znaczna poprawa widoczności podczas mgły, deszczu, jazdy o świcie czy zmroku. Zwiększa to kontrast postrzegania kolorów oraz powoduje rozjaśnienie obrazu.
Przeczytaj całość

Jak wybrać najlepsze okulary do czytania ?

W życiu każdego użytkownika okularów przychodzi taki moment, że jedna para okularów korekcyjnych już nie wystarcza. Aby móc w pełnym komforcie czytać drukowany tekst, korzystać z komputera i realizować swoje pasje i hobby konieczne są specjalne okulary do czytania.
    Jakie szkła wybierać aby zapewnić sobie najlepszy komfort. Wszystko zależy od  tego jakie czynności chcemy w nich wykonywać. Jeśli zależy Nam tylko na czytaniu polecamy zwykle szkła jedno-ogniskowe, warto jednak zadbać o jak najlepszy antyrefleks, który podwyższy nam jakość obrazu, kontrast i ułatwi czyszczenie. Produktem wartym polecenia jest na przykład rodzina Crizal firmy Essilor.
   Jeśli chcemy w okularach nie tylko czytać, ale także pracować przy monitorze komputera warto sięgnąć po bardziej specjalistyczne rozwiązania.  Takim rozwiązaniem były by soczewki przeznaczone do pracy biurowej o zmiennej ogniskowej, co oznacza że mają inną moc optyczną na górze soczewki a inną na dole.  Przykładem takiej soczewki może być na przykład Varilux Digitime firmy Essilor. Występuje on w 3 wersjach tak aby zapewnić komfort przy korzystaniu z różnych urządzeń elektronicznych: smartfonów, komputera stacjonarnego a także monitorach o dużej przekątnej ekranu.

Przeczytaj całość

Dlaczego warto mieć okulary barwione z korekcją ?

Wiosna w końcu nadeszła, a z nią coraz cieplejsze a przede wszystkim słoneczniejsze dni. Pomimo tego że kochamy słońce,
czasami zbytnia ekspozycja na jego działanie może się dla nas okazać szkodliwa. Warto więc zadbać o ochronę przed
promieniowaniem UV,  przy tym nie tracąc nic z komfortu przejrzystego widzenia ani dobrego i modnego wyglądu.
     Okulary przeciwsłoneczne z korekcją są doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby.
     Nie każdy jednak wie, że  można nosić okulary w najbardziej wyszukanych kolorach w dodatku z przepisaną
przez specjalistę korekcją.
     Najpowszechniej stosuje się kolory brązowe, szare i szaro-zielone. To baza soczewki barwionej.
Kolory te zapewniają najlepszą ochronę przed słońcem. Oprócz pełnego barwienia w wymienionych wcześniej kolorach
możliwe jest zabarwienie soczewki w sposób gradalny. Oznacza to, że soczewka będzie miała ciemniejszą barwę na górze,
jaśniejszą na dole. Można też zabarwić ją dwiema różnymi odcieniami – różnym na górze i na dole. Dzięki temu
noszone przez nas okulary korekcyjne wydają się być wizualnie lżejsze.
     Bardzo popularnym dodatkiem do standardowych szkieł przeciwsłonecznych jest też powłoka lustrzana dostępna
w wielu kolorach, takich jak na przykład:
niebieski, pomarańczowy, srebrny, złoty, zielony, fioletowy, fuksja, złotoróżowy, liliowy, turkusowy, czerwony, brązowy, miedziany.
W połączeniu z odpowiednią oprawą powłoka lustrzana tworzy bardzo oryginalny dodatek do stroju. Istotną sprawą jest zastosowany
w szkłach barwionych kolor soczewki. Nie powinien on zakłócać naturalnego odbioru barw. Najlepiej więc stosować pod powłokę lustrzaną kolory bazowe – czyli brąz, szary, zielony.
       Wszystkie wymienione wyżej rozwiązania można także zastosować w oprawie panoramicznej, czyli mocno zakrzywionej.
Najczęściej mocno zakrzywiona oprawa występuje w oprawie sportowej, przeznaczonej, np. do jazdy na rowerze.
     Ważnym parametrem w przypadku szkieł barwionych jest ich zdolność do wygaszania szkodliwego dla oczu promieniowania
ultrafioletowego (UV). Wybierając barwione soczewki z korekcją mamy pewność, że zapewniajmy sobie najwyższy poziom
ochrony wzroku.  Jest to o tyle ważne, że jeśli soczewki barwione nie wygaszają w wystarczającym stopniu niewidocznego
promieniowania UV, to okulary słoneczne w których je zastosowano mogą być niebezpieczne dla naszych oczu.
Gdy używamy okularów przeciwsłonecznych  do naszego oka wpada mniejsza ilość światła, źrenica ulega rozszerzeniu ,
a w ten sposób na soczewkę oka pada i do siatkówki dociera większa ilość promieniowania UV. W tej sytuacji jeśli
stosujemy okulary bez właściwej ochrony, w  dalszej perspektywie może stać się to przyczyną poważnych chorób oczu.
     W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów soczewek okularowych zapewniających najwyższą jakość widzenia,
pełną ochronę przed promieniowaniem UV, a przy tym modny wygląd w warunkach dużego nasłonecznienia .
 Zadzwoń do nas aby wybrać najlepszy produkt do Twoich potrzeb.
Przeczytaj całość